SLAGBORD, allmoge, daterat 1815.

173623. SLAGBORD, allmoge, daterat 1815.

Låda i sargen. Röd originalfärg. Två slag. Mått längd 119, bredd 76, höjd 74 cm. Slagens längd 58 och bredd 76 cm. Totallängd med slag 238 cm.

Slitage. Patinerad yta med mindre märken/skador. Repor. Senare lagningar. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 287