BORDSPENDYL, PH. Mourey, sent 1800-tal.

1734842. BORDSPENDYL, PH. Mourey, sent 1800-tal.

Förgylld metall. Pendel och nyckel finns. Bredd ca 42 cm, höjd ca 26 cm.

Ytslitage, urtavla med liten skada. Nyckel ej ursprunglig. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 667