ALVAR AALTO. Pall, "X600", Artek, Finland, stämplad.

1732308. ALVAR AALTO. Pall, "X600", Artek, Finland, stämplad.

Stämplad Artek Aalto-design Made in Finland
Solfjäderformat benfäste.
Diameter ca 38,5 cm. Höjd 45,5 cm.

Slitage, stötmärken och repor. skador på ben.

Alvar Aalto (1898–1976)

Solfjäderformat benfäste.

Alvar Aalto (1898–1976)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Ort
Göteborg, Sverige
Placering
Hylla 2
Antal besök: 461