SKRIVSKÅP med snedklaff, ek, 1800-talets början.

1731570. SKRIVSKÅP med snedklaff, ek, 1800-talets början.

Tvådelat skåp i ek och fur, invändigt svärtad. Överdel med hyllinredning bakom dörrpar, nederdel med skrivklaff och lådor, orginalbeslag. Höjd 100 cm, bredd 104 cm, djup 52 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage, torrsprickor, avslag, fläckar, en låda med hål i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 547