VAS på SOCKEL, porslin, sen Qing, Kina, 1800-tal.

172875. VAS på SOCKEL, porslin, sen Qing, Kina, 1800-tal.

Vas med dekor av drakar och blommor. Hänklar i from av elefantsnablar. Sockel i mörkt trä. Höjd 23,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 225