BYRÅ, rokokostil. 1900-talets mitt.

172622. BYRÅ, rokokostil. 1900-talets mitt.

Bukig form. Mahognyfaner med intarsia. 3 lådor, mässingsbeslag. Stenskiva av Kolmårdsmarmor. Längd 88, bredd 47, höjd 79 cm.

Bruksslitage. Mindre fanerbortfall. Stötmärken.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 747