Infanterisabel med etsad text "Konungen" och "Fäderneslandet", märkt E Svalling. Genombruten bred parerplåt, märkt EG-s, i förgylld metall prydd med lilla riksvapnet.
Slitage. Märken. Repor.
Slitage. Märken. Repor.