ELSA MARIA GIÖBEL-OYLER. Olja på duk.

1699305. ELSA MARIA GIÖBEL-OYLER. Olja på duk.

"Pioner". Signerad samt daterad 1905. A tergo utställningsetikett från Riksförbundet för bildande konst.. 41x55 cm
Även utställd på Konsthallen Örebro 1952.

Mindre krackelyr förekommer.

Tema

Auctionets samlade vårkvalitetsauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre krackelyr förekommer.

Tema

Antal besök: 1 230