1699305. ELSA MARIA GIÖBEL-OYLER. Olja på duk.
"Pioner". Signerad samt daterad 1905. A tergo utställningsetikett från Riksförbundet för bildande konst.. 41x55 cm
Även utställd på Konsthallen Örebro 1952.