EDVIN ÖHRSTRÖM. Skulptur, glas. Lindshammars glasbruk, signerad.

168753. EDVIN ÖHRSTRÖM. Skulptur, glas. Lindshammars glasbruk, signerad.

Gjuten lila glasmassa monterad på brunbetsad träplatta. Höjd 55 cm.

Lätt slitage.

Edvin Öhrström (1906–1994)

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt slitage.

Edvin Öhrström (1906–1994)

Antal besök: 1 382