SKÅL och TALLRIK, porslin, Kina 1700-tal.

Tallrik med dekor av blommor och träd i famille rosefärger. Diameter 23,5 cm.
Skål med polykrom emaljfärgsdekor av figurscener i landskap. Diameter 15,5 cm, höjd 7 cm.

Kantnagg, spricka.

Kantnagg, spricka.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Ort
Göteborg, Sverige
Placering
3Vitrin
Föremålsnr
1684118
Antal besök: 198