F C CHRISTENSEN. Bestickuppsättningsdelar, 33 stycken, , silver Danmark, 1800/1900-talet.

1673228. F C CHRISTENSEN. Bestickuppsättningsdelar, 33 stycken, , silver Danmark, 1800/1900-talet.

6 gafflar, längd ca 20,5 cm
4 gafflar, längd ca 19,5 cm
6 gafflar, längd ca 18 c,m
6 skedar, längd ca 21,5 cm
7 skedar, längd ca18,5 cm
1 sked längd 17 cm
1 ragusked, längd 20 cm
1 sockersked, längd 14 cm
2 sillgafflar, längd 18,5 cm
Vikt 1777 gram.

Bruksskick, putsbehov.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 gafflar, längd ca 20,5 cm
4 gafflar, längd ca 19,5 cm
6 gafflar, längd ca 18 c,m
6 skedar, längd ca 21,5 cm
7 skedar, längd ca18,5 cm
1 sked längd 17 cm
1 ragusked, längd 20 cm
1 sockersked, längd 14 cm
2 sillgafflar, längd 18,5 cm
Vikt 1777 gram.

Bruksskick, putsbehov.

Antal besök: 566