MÅTTSATS, metall, 1900-tal.

MÅTTSATS, metall, 1900-tal.
1667313. MÅTTSATS, metall, 1900-tal.

Daterad 1723 i gjutningen. Diameter ca. 6 cm.

Repor. Märken. Dateringen stämmer ej överens med tillverkningsåret.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 367