GLASSERVIS, 57 delar, etsad dekor, "Uarda", Johansfors Glasbruk,1900-tal.

1617252. GLASSERVIS, 57 delar, etsad dekor, "Uarda", Johansfors Glasbruk,1900-tal.

11 st vinglas, höjd 13,5 cm
8 st selterglas höjd 10 cm
8 st starkvinsglas höjd 8 cm
8 st snapsglas höjd 10 cm
11 st likörglas höjd 8,5 cm
5 st vinglas höjd 12 cm
6 st vinglas höjd 11,5 cm.

Bruksslitage
GLASSERVIS, 106 delar, "Uarda", Johansfors Glasbruk.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 st vinglas, höjd 13,5 cm
8 st selterglas höjd 10 cm
8 st starkvinsglas höjd 8 cm
8 st snapsglas höjd 10 cm
11 st likörglas höjd 8,5 cm
5 st vinglas höjd 12 cm
6 st vinglas höjd 11,5 cm.

Bruksslitage

Antal besök: 586