161468. KAFFESERVIS, 36 delar, porslin, "Maria Björnbär", Rosenthal.
10 st kaffekoppar med 12 fat.
11 st assietter, diameter 17 cm.
1 st kaffekanna, höjd 20 cm
1 st sockerskål, höjd 11 cm.
1 st gräddsnipa, höjd 10 cm.
Bruksslitage. Tre koppar med nagg. En assiett med liten nagg.