1611746. BESTICK, 34 delar, silver, Christian Hammer, Stockholm, 1800-talets senare hälft.
Vapendekor, ätten Tersmeden
6 skedar, längd 22 cm
6 gafflar, längd 21 cm
6 knivar, längd 26 cm
6 skedar, längd 19 cm
10 skedar, längd 14,5 cm
Totalvikt ca 1990 gram.
Märken och slitage, glapp mellan blad och skaft på ett par knivar, knivblad ej silver.