1602855. BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, silver, oidentifierade stämplar 17-1800-tal.

En sked med runt skedblad och svagt avsmalnande vridet skaft med kulaslutning, 1700-tal. Längd 14 cm.
En sked med ovalt skedblad och delvis vridet skaft med rik dekorer av figurer, 1800-tal. Längd 18 cm.

Åldersrelaterat slitage, repor, bucklor, lagningar.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
4Vitrin
Föremålsnr
1602855

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 418