159434. MATSERVIS, Rosenthal, Botticelli, 46 delar.
10 tallrikar, 9 djupa tallrikar, 10 assietter, 10 förrättstallrikar, 4 uppläggningsfat, fiskfat, såsskål, karott.
1 uppläggningsfat med nagg, 2 assietter med glasyrspricka.
Allmänt slitage på dekoren.