AUGUST GARBE. ”Lästid vid ett öppet fönster.” Olja på duk.
1591611. AUGUST GARBE. ”Lästid vid ett öppet fönster.” Olja på duk.
August Garbe (Niedersachsen målare, Academy of Fine Arts München sedan 1905, masterstudent i Ludwig von Herterich). Osignerad, inramad. Mått: ca. Ram 90 x 80 cm, målning 85 x 75 cm.