SELBÅGE, allmoge, 17/1800-tal.

1587220. SELBÅGE, allmoge, 17/1800-tal.

Kontursågad och skuren dekor i form av bl.a. akantusblad och voluter. Längd ca. 46, bredd 25, höjd 26 cm.

Proveniens samlarparet Evy och Björn Hansen.

Slitage. Skador. Lagningar. Maskstungen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 159