PABLO PICASSO. EFTER. Ur "Au Baiser d’Avignon - 1972" (nakenmodell).

1581132. PABLO PICASSO. EFTER. Ur "Au Baiser d’Avignon - 1972" (nakenmodell).

Signerad och daterad i trycket, litografi, 38x48 cm.
Proveniens: Gåva från Göran Ljung, dåvarande chef för Svenska Handelskammaren i Paris, 1972

Proveniens: Anita Lindblom.

fläckar på passpartout.

Pablo Picasso (1881–1973)

Tema

Anita Lindbloms samling

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens: Anita Lindblom.

fläckar på passpartout.

Pablo Picasso (1881–1973)

Tema

Anita Lindbloms samling

Antal besök: 2 283