1568377. SMYCKEN, 9 st, mestadels silver.

Brosch, silver, stämplad, Gustaf Wikström, Göteborg, 1916, längd 7,5 cm, i originalask.
Armring, silver, ø 6,5 cm, vikt ca 235 gram
Broscher, 2 st, silver med snäckskalskamé, höjd 4,5-6 cm
Hänge med kamé, silver, höjd 3 cm
Örhängen med kaméer, silver, höjd ca 1,5 cm
Hänge/kompass, gulmetall, höjd 4 cm
Ring, gulmetall
Örhängen, silver, Danmark, höjd 4,5 cm.

Märken, mindre skador och slitage.

Ring, gulmetall

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1568377

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 319