FIGURINER, 2 st, porslin, Kina och Japan, 1900-tal.

Guanyin i blanc de chine. Geisha i polykroma färger. Höjd 31-34 cm.

Lagningar, sprickor samt flisor.

Föremålsnr
1567965
Antal besök: 178