1567529. ARMBANDSUR, Omega, "Tropical honeycomb dial" stål, manuell, 1950-tal.
Herrur 36 mm
Cal 266
Ref nr. 2639-13
Serie nr. 13533771
Plexiglas
Subsekund
Svart läderband, ej original.
Repor och slitage. Urverk ej genomgånget. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.