768. FLINTLÅSGEVÄR, Engelskt.

768. FLINTLÅSGEVÄR, Engelskt.
1562304. 768. FLINTLÅSGEVÄR, Engelskt.

Piplängd ca 89 cm, räfflad pipa kaliber ca 16mm, helstock med mässingsbeslag och bakkappa av mässing, stålladdstake, kolvlåda, låset signerat "J.MORTIMER".

Slitage, smärre skador.

Tema

Vårens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, smärre skador.

Tema

Vårens vapenauktion

Antal besök: 1 927