HANS J WEGNER. Hjertestolen, 6 st, bord, Fritz Hansen, vissa brickmärkta Illums Bolighus och stämplade FH. 1950-60-tal.

155171. HANS J WEGNER. Hjertestolen, 6 st, bord, Fritz Hansen, vissa brickmärkta Illums Bolighus och stämplade FH. 1950-60-tal.

Stolarna i ek, bok och teak. Bordet i teak och bok, diameter 120, höjd 70 cm.

Slitage, märken, fuktskador, torrsprickor, lagningar.

Hans J Wegner (1914–2007)

Gör en kostnadsfri värdering!

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besök: 5 381