KERAMIKSAMLING, 7 delar, glaserat stengods, Höganäs.

1547859. KERAMIKSAMLING, 7 delar, glaserat stengods, Höganäs.

Hänkelvas Andersson & Johansson 26 cm.
Vas Egon Larsson, signerad EL-78 16 cm.
2 vaser signerade T. Holm 9 och 10 cm.
Vas signerad BH troligen Bertil Andersson 12 cm.
Vas och ägg signerade Klase 12 och 11 cm.

Fint bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fint bruksskick.

Antal besök: 1 346