1520399. HANS-AGNE JAKOBSSON. TAKLAMPA, glas/mässing, sexarmad, etikettmärkt, 1900-tal.
höjd 76 cm, bredd 62 cm.
Ett glas saknas. Bruksslitage. Ej funktionstestad. Ingen funktionsgaranti lämnas.
(Fungerar enligt uppgift).
Hans-Agne Jakobsson (1919–2009)