13 stycken mattallrikar diameter 26 cm
12 stycken assietter diameter 19,5 cm
9 stycken djupa tallrikar diameter 22,2 cm
5 stycken uppläggningsfat längd 25 - 38 cm
3 stycken djupa tallrikar diameter 25,2 cm
3 stycken uppläggningsskålar diameter 13,3 - 22,5 cm
2 såsskålar längd 23 cm
1 stycken förrättstallrik diameter 22,5 cm
1 skål på fat längd 15,5 cm.
4 mattallrikar med nagg
5 djupa tallrikar med nagg
Bruksslitage och rengöringsbehov.
2 såsskålar längd 23 cm
1 skål på fat längd 15,5 cm.
4 mattallrikar med nagg
5 djupa tallrikar med nagg