SERVIS, porslin "Blå Blom" Gustafsberg, 1900-tal.

1498291. SERVIS, porslin "Blå Blom" Gustafsberg, 1900-tal.

kaffekoppar med fat 14 st, assietter 12 st, Coffee measuring Spoon, ljusstakar 1 par, uppläggningsfat, tillbringare, gräddkanna, sockerskål, desserttallrikar 6 st, mockakopp med fat, tekoppar 3 st, fat till tekoppar 5 st, 3 kaffefat nr 374, assiett, tefat tekopp speciellt märkta.

en tekopp något skadad, i övrigt mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 760