SKULPTUR, stengods, Åke Holm, 1950-tal.

1497548. SKULPTUR, stengods, Åke Holm, 1950-tal.

Trollpar "Dansande par", grönaktig glasyr , höjd 23 cm
Referenslitteratur Åke Holm, Keramiker och Skulptör Rudolf och Rolf Lindstrup, se sida 73.

Mindre ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre ytslitage.

Antal besök: 460