SERVISDELAR, 22 delar, stengods, "Dart", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1900-talets sista kvartal.

149468. SERVISDELAR, 22 delar, stengods, "Dart", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1900-talets sista kvartal.

Handmålat, ugns- och diskmaskinsäkert. VDN-märkt.
6 mattallrikar, diameter 24 cm.
5 djupa tallrikar, diameter 19 cm.
6 tallrikar, diameter 19,5 cm.
2 runda ugnsformar, diameter 18,5 respektive 22 cm.
1 rektangulärt ugnsform, läng 42, bredd 25 cm.
1 runt uppläggningsfat med handtag, 22 cm.
1 kaffekopp med 3 fat.

Bruksslitage. Repor. 1 nagg på kaffekoppen och en djup tallrik (undersidan).

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kaffekopp med 3 fat.

Antal besök: 1 838