BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.

BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.
1493271. BOCKBORD, allmoge, 1800-tal.

Tillverkat av furu. Dubbla tvärslåar. Längd ca. 170, bredd 101, höjd 78 cm.

Slitage. Skador. Senare förstärkningar och kilar. Ej ursprunglig bordsskiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 7 110