STOLAR, ett par, senbarock/senbarockstil, med äldre delar, 1700 - 1900-tal.

1491174. STOLAR, ett par, senbarock/senbarockstil, med äldre delar, 1700 - 1900-tal.

Betsat lövträ. Balusterformad ryggbricka, textilklädd sits. Bredd ca 48 cm, sitthöjd 50 cm, rygghöjd ca 111 cm.

Slitage, märken, sprickor, skador. Maskstungna. Kraftigt renoverade och kompletterade.

Antal besök: 317