PARTI BESTICK, 24 delar, bl.a. Lion, Hackman, design Bertel Gardbergs, Finland, 1960-tal.

148524. PARTI BESTICK, 24 delar, bl.a. Lion, Hackman, design Bertel Gardbergs, Finland, 1960-tal.

Fruktbestick, 15 delar, 5 färger.
6 st. fruktskedar, 15,5 cm.
5 st. fruktknivar, 14,5 cm.
5 st. dessertskedar, 12,5 cm.
2 st. smörknivar, 15 cm.
4 st. drinkskedar, Boda Nova, längd 15 cm.
2 salladsbestick. bakelit och jakaranda, 1960-tal.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st. fruktskedar, 15,5 cm.
5 st. fruktknivar, 14,5 cm.
5 st. dessertskedar, 12,5 cm.
2 st. smörknivar, 15 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 5 326