KRUS och VAS, Rörstrand och Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft.

147948. KRUS och VAS, Rörstrand och Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft.

Krus, Rörstrand, höjd 16 cm. Vas, Uppsala Ekeby, höjd 8 cm.

Bruksslitage. Vas med hårstråspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 655