SKÅL på FAT, glas, Simon Gate, Orrefors. 1925.

147922. SKÅL på FAT, glas, Simon Gate, Orrefors. 1925.

Slipad dekor, ametistfärgad glasmassa. Mått, diameter 21, höjd 12,5 cm.

Lätt bruksslitage., litet nagg på skålens undersida samt kantnagg på fat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 555