13 grafiska blad. 56 x 44 cm.
Ej komplett, blad nr 2, 3, 5, 7, 8, 9, 14, 16, 17, 18, 22 saknas liksom de fyra litografierna som är signerade av konstnären. Vissa av bladen veckade.
Joan Miró (1893–1983)