JOAN MIRÓ. Portfölj "Femmes", Claude Simon, Maeght Éditeur,1965.

147646. JOAN MIRÓ. Portfölj "Femmes", Claude Simon, Maeght Éditeur,1965.

13 grafiska blad. 56 x 44 cm.

Ej komplett, blad nr 2, 3, 5, 7, 8, 9, 14, 16, 17, 18, 22 saknas liksom de fyra litografierna som är signerade av konstnären. Vissa av bladen veckade.

Joan Miró (1893–1983)

Gör en kostnadsfri värdering!

13 grafiska blad. 56 x 44 cm.

Joan Miró (1893–1983)

Antal besök: 2 298