SKÅLAR, 4 st, glas, Lindshammar och Kosta Boda, 1900-talets sista del.

145878. SKÅLAR, 4 st, glas, Lindshammar och Kosta Boda, 1900-talets sista del.

2 st skålar, Cattis Åsélius-Lidbäck - Lindshammar Bruk, höjd 10,5, diameter 15 cm, respektive, höjd 15, diameter 21,5 cm.
2 st skålar, "Rhapsody - Midsommar" - Kosta Boda, höjd 10,5, diameter 14 cm, respektive 15, diameter 18,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 3 248