1449330. HATTASK med CYLINDERHATT, Ströms herrekipering, Göteborg, 18/1900-tal.

Ask i brunt läder och mässingsbeslag, etiketter från resor. Invändigt klädd i röd sammet. Längd 35, höjd 23 cm. Hatt i svart sammet. Hattborste samt 2 par svarta handskar medföljer.

Skador och slitage.

Skador och slitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
G (Entre)
Föremålsnr
1449330

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 446