FASADKLOCKA, 1900-talets mitt.

1447713. FASADKLOCKA, 1900-talets mitt.

Boett i koppar. Upphängning i stål. Svarta arabiska siffror och stavindex mot vit botten. Urtavla märkt "Curt Sjöquist". Diameter ca. 75, längd 108 cm.

Slitage. Missfärgningar. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 017