BESTICKSERVIS, 84 delar, rostfritt stål, "Gammal Fransk" modell. 1900-talets mitt.

144527. BESTICKSERVIS, 84 delar, rostfritt stål, "Gammal Fransk" modell. 1900-talets mitt.

16 st matgafflar, längd 20 cm.
6 st förrättsgafflar, längd 14 cm.
6 st efterrättsgafflar. längd 14 cm.
6 st uppläggningsgafflar, 12 cm.
16 st matknivar, 22 cm.
6 st förrättsknivar 20 st.
2 st, smörknivar, längd 18 cm.
1 st, fiskkniv, längd 19,5 cm.
12 st matskedar, längd 19,5 cm.
13 förrättsskedar, 17,5 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

16 st matknivar, 22 cm.
6 st förrättsknivar 20 st.
13 förrättsskedar, 17,5 cm.

Slitage.

Antal besök: 848