1442879. SMYCKESSAMLING, Pärlcollier, Silver, Bijouterier, 1900-tal.
Bl.a 2 pärlcollier, stelt silver armband, 2 par manschettknappar GD&Co silver S8 (1944) O8 (1940), bärnstensfärgat halsband, brosch m.m.
Ålders- samt Bruksslitage, kan förekomma skador, skav.