BENGT LINDSTRÖM. 1925-2008, komposition, blandteknik, på pannå, signerad, utförd på 1950-talet.

144243. BENGT LINDSTRÖM. 1925-2008, komposition, blandteknik, på pannå, signerad, utförd på 1950-talet.

Påskrift a tergo.
Gåva av konstnären Bengt Lindström
Tillhör verkmästare A. Backlund
Enligt uppgift 1950-tal
61 x 81 cm.

Krackelerad.

Bengt Lindström (1925–2008)

Gör en kostnadsfri värdering!

Påskrift a tergo.
Enligt uppgift 1950-tal
61 x 81 cm.

Krackelerad.

Bengt Lindström (1925–2008)

Antal besök: 1 208