1439991. ERIKA HÖGLUND och GUNNEL SAHLIN, skulptur samt karaff, Målerås och Kosta Boda.

Karaff i grönfärgat glas med blå propp, höjd ca 25 cm, signerad. Skulptur med belysning i träsockel, signerad "E. Höglund Målerås 25079", höjd inklusive sockel 27,5 cm.

Ställvis ytslitage. Bubblor från tillverkning eller små bortfall på karaff. Belysning ej funktionstestad.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
7Vitrin
Föremålsnr
1439991

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 172