1437385. AKUSTISK GITARR, Levin modell 240. 1935.
Serienummer 92288. Längd 99 cm. Hårdfodral.
Renoverad av Gammelgura, Roger Häggström, Örnsköldsvik. Har kolfiberstav i halsen, samt nya band och stämskruvar.
Bruksslitage. Repor. Märken. Totalrenoverad (se ovan).