SVEPASK, allmoge, 1800-tal.

SVEPASK, allmoge, 1800-tal.
143478. SVEPASK, allmoge, 1800-tal.

Trä. Bemålad med pärlband mot mörkblå botten. Längd 39, bredd 23 cm.

Slitage. Mindre spricka längs locket.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 785