HYLLSYSTEM, "PIRA" Design Olof Pira, String, 1950-tal.

143057. HYLLSYSTEM, "PIRA" Design Olof Pira, String, 1950-tal.

Etikettmärkt. Hyllplan i teak, gavlar/skenor i vitlackerad metall. Höjd 245 cm. Total bredd, ca 270 cm. Hyllplanens/ skåpens djup mellan 20-40 cm.

Bruksslitage, repor, märken, tejprester. Ett väggfäste av, limmad/lagad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 989