Matservisen 58 delar
12 st. Mattallrikar Diameter 23,5 cm
12 st. Djupa tallrikar 23,5 cm
12 st. Förrätts tallrikar 20,5 cm
12 st. Assietter 18,5 cm
1 st. Såskanna 9 cm hög
1 st. Tillbringare
6 st. Uppläggningsfat ovala 38 cm och mindre
2 st. Uppläggningsfat runda 23 och 21 cm i diameter
Kaffeservisen 38 delar
11 st. Kaffekoppar m 12 st.fat
12 Assietter 18,5 cm
1 st. Kaffekanna för 6 personer
1 st. Gräddkanna
1 st. Sockerskål m mindre nagg på locket.
Mindre Bruksslitage.
Matservisen 58 delar
12 st. Assietter 18,5 cm
1 st. Såskanna 9 cm hög
1 st. Tillbringare
Kaffeservisen 38 delar
12 Assietter 18,5 cm
1 st. Gräddkanna
Mindre Bruksslitage.