1415483. BORDSUR SENEMPIR I FANERAD MAHOGNY MED VITA MARMOR KOLONNER, ca 1850.
Bordsur med bakomliggande kvicksilverglas original, hel och halv kolonner i vit marmor, ornament i förgyllt trä.
Åldersslitage samt Bruksslitage, mindre torrsprickor, ingen funktionsgaranti lämnas på äldre ur, D11 L30 H54.