141481. SERVISDELAR, 55 delar, porslin, Rörstrand, 1900-talets mitt.
12 mattallrikar, diameter 24,5 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm.
11 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
12 assietter, 17,5 cm.
6 uppläggningsfat, 28,5 - 24 cm.
2 uppläggningsfat 21,5 - 18 cm.
Bruksslitage. En assiette med spricka.